Przejdź do głównej zawartości

Tusk w prokuraturze, Schetyna na Przystanku Woodstock

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk stawił się dziś rano na przesłuchanie w Prokuraturze Krajowej jako świadek w śledztwie dotyczącym jednego z wątków katastrofy smoleńskiej. Byłemu premierowi w drodze na przesłuchanie towarzyszył m.in. Jacek Protasiewicz – facet politycznie skompromitowany, z ujemnym poparciem społecznym. Oprócz niego było tam kilku polityków Platformy Obywatelskiej – m.in. Michał Szczerba i Cezary Tomczyk. Za pośrednictwem Twittera poprosiłem szefa regionu mazowieckiego PO Andrzeja Halickiego, aby tym lizusom dostarczył przed prokuraturę wodę i klęczniki.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości sam dostarczył argumentów tym, którzy twierdzą, że wezwanie Tuska na przesłuchanie to sprawa polityczna, ponieważ w jednym z wywiadów powiedział, że Tusk ma się czego bać i to również w innych sprawach. Jarosław Kaczyński stwierdził też, iż zabroniono otwierania w Polsce trumien ofiar katastrofy smoleńskiej w obawie przed wybuchem skandalu. Kaczyński twierdzi, że Tuskowi zależało na dobrych relacjach z Putinem, ponieważ miało mu to pomóc w zdobyciu ważnego stanowiska w Brukseli.

W czasie, gdy lizusy Szczerba i Tomczyk klęczą przed budynkiem prokuratury, przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna wraz z grupą innych polityków PO gości na Przystanku Woodstock. Uważam, że to bardzo dobry ruch lidera największej partii opozycyjnej. Grzegorz Schetyna pokazuje, że nie odpoczywa w wakacje, wychodzi do ludzi i pokazuje, że jest normalnym, otwartym człowiekiem.

P.s. Serdecznie polecam wywiad M. Janickiego i M. Dziedzic z przewodniczącym PO Grzegorzem Schetyną w najnowszej „Polityce”.

Komentarze

 1. No widzisz ciekawie w tej Platformie. Poseł Gajewska się rozwodzi, i jeszcze prawdopodobnie w tym roku na pielgrzymkę nie pójdzie,bidulka.Taka zapracowana. I TO JEST NEWS!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziwię się że po stronie opozycji jest takie poparcie dla Tuska. Gościa ktory zrezygnował z bycia Premierem RP, na rzecz funkcji w UE bo został poproszony przez Merkel.który za swoich rządów nie zrobił nic. Zero sukcesów,reform(poza orlikiem).Za niego państwo bezwładne wobec masy rzeczy, takich jak wyludzenia Vat,nie podejmowano działań mających uszczelnić system podatkowy,tylko sięgano do kieszeni Polaków.Podniesiono wszystkie możliwe podatki.Państwo było głuche i nie było w stanie pomóc obywatelowi.Mało tego nie panowano nawet nad służbami(skandaliczna afera podsł.)No bajzel jak ta lala. Wstyd i koniec. Śmieszy mnie że popierający opozycję wobec Pis e tym media lansowały na nowych liderów ludzi takich jak Petru,Kijowski,Pihowicz,Frasyniuk.Żenada. To naprawdę lipa musi być na opozycji jak takie kandydatury. Taki Petru to 100% PR, 0% treści. Najbardziej śmieszy mnie jak on zachowuje się na tych protestach. Ręce pod pachy i pozycja jak u modela. Skąd on się urwał?!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja pitole, ale to są normalnie JAJA. Najpierw PO na plaży, teraz na Woodstocku. Dla mnie to słabe. Nie kumam co oni chcą tym ugrać. Po co to komu? Na co?

  OdpowiedzUsuń
 4. To że Platforma wychodzi do ludzi. To trzeba chwalić. Tylko problem jest taki, że oni wychodzą do tych ludzi,ale nie do końca ich słuchają. Ludzie mowią zostawcie 500+ bo to jest dobry program, a PO zostawimy ale tylko dla tych czy dla tamtych,czyli jednak warunki stawiają. To będzie inny już program w ich wykonaniu. Ludzie im mówią nie chcemy imigrantów bo ich się boimy, a PO :musimy przyjąć. Ludzie : nie podnoście wieku emerytalnego. PO: Trzeba go podnieść. Itd. Chodzi o to że PO nie zmienia swojego zdania nawet o milimetr. Więc po co te spotkania?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aha jeszcze jedno. PO zamiast przyznać się do błędów jakie robiła za swoich rządów i próbować je korygować. To idzie w zaparte i neguje już prawie wszystko co robi PiS,nawet jeżeli są to dobre rzeczy. Na początku po przegranych wyborach, niby przepraszali że za swoje błędy, m.in że nie słuchali ludzi. Ale ostatnio się zradykalizowali w tym względzie,idą w zaparta,poczuli moc. Z uśmiechem na ustach idą swoją drogą. Spłynęło już to po nich. Niech lepiej pamiętają DLACZEGO PRZEGRALI!, bo sondaże może ostatnio im podskoczyły. Ale kampania to jest kampania. Komorowski też miał dobre sondaże i co?

   Usuń
  2. Przepraszali i nie niby tylko na serio, ale nie można przepraszać za długo. Trzeba iść do przodu. Nie da się popierać PiS-u, gdy idzie na wojnę z UE i chce Polskę w ten sposób z UE wyprowadzić.

   Usuń
  3. Nie ma i nie będzie w budżecie pieniędzy na 500+ w obecnym kształcie. Morawiecki sprzedaje dwudziestoletnie obligacje, z których sama premia dla kupujących wynosi ponad 2 mld zł. Trzeba te pieniądze zabrać bogatszym, żeby można było dać je biedniejszym, bo jeśli zostanie tak, jak jest, to już nikt tych pieniędzy niedostanie.

   Usuń
  4. Pożyjemy,zobaczymy. Według mnie możliwe jest 500+ w obecnym kształcie,skoro PiS daje już je 2 lata. W budżecie jest nadwyżka,choć Balcerowicz mówił że będzie w tym roku 100 mld deficytu, mówił też że podwyższanie płacy minimalnej,powoduje zwiększenie bezrobocia. A fakty są takie że mamy najmniejsze bezrobocie w po 89 roku. Także tego... Natomiast mówisz "Nie da się popierać PiS-u, gdy idzie na wojnę z UE i chce Polskę w ten sposób z UE wyprowadzić" OK ,ale to nie znaczy że mam popierać ruch polityczny który, liczy tylko na to że wygra dzięki temu ze PiS się skompromituje,a oni jedną wielką koalicją bez pomysłu i programu wygrają (mam wrażenie z takej koalicji przy władzy nic dobrego dla Polski nie wyniknie). Już raz Tusk twierdził że nie ma z kim przegrać (PiS) i kompletnie nic nie robił,i nawet nie zamierzał.Myślał ze będzie tak wiecznie. A jak jest. PiS rządzi i robił największy program społeczny w wolnej Polsce 500+ doceniany przez wszystkich Polaków. A Tusk musi zgłaszać się do prokuratury...

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Andrzej Duda podpisał ustawy o SN i KRS. To koniec bezstronnych sądów

Prezydent Andrzej Duda na konferencji prasowej poinformował, że podjął decyzję o podpisaniu ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Na nic zdały się apele prawniczych autorytetów o zawetowanie ustaw. Na nic zdały się analizy, z których wynikało, że podpisanie tych ustaw ostatecznie zniszczy niezależność sądów od woli polityków.
To smutny dzień w historii Polski. Andrzej Duda kosztem nas wszystkich zrobił piękny prezent świąteczny ministrowi sprawiedliwości i prokuratorowi generalnemu Zbigniewowi Ziobro. Żenujące są tłumaczenia Dudy, że podpisał ustawy, bo to jego ustawy. Prawda jest taka, że poprawki partii rządzącej do tych ustaw były bardziej obszerne niż projekty ustaw wysłane przez prezydenta do parlamentu.
Andrzejowi Dudzie od początku (od lipcowych wet do poprzednich ustaw) chodziło wyłącznie o jego władzę nad sądownictwem kosztem władzy Zbigniewa Ziobry. W poprzednich ustawach Ziobro miał 100% władzy nad sądami, a Duda 0%. W nowych ustawach Ziobro ma 90% władz…

PiS chce wpędzić Wałęsę do grobu

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich - ten sam, który sprzątanie po nawałnicach lekceważąco nazwał grabieniem liści, a potem wyparł się własnych słów nazywając je fake newsem – wydał „Solidarności” zgodę na trzyletnie cykliczne zgromadzenia w Gdańsku z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych, co oznacza, że 31 sierpnia przed Stocznią Gdańską nie będą mogły odbyć się alternatywne uroczystości z udziałem Lecha Wałęsy oraz innych bohaterów wydarzeń z 1980 r.
Proces usuwania Lecha Wałęsy z historii polskich przemian demokratycznych 1989 r. trwa w Polsce od dawna. Ci, którzy przespali moment wielkiego narodowego zrywu albo po prostu nie mieli odwagi stanąć naprzeciw brutalnej machiny komunistycznej represji, od lat starają umniejszać zasługi prawdziwych bohaterów, aby dodać znaczenie własnym zupełnie nieheroicznym, a często wręcz znikomym działaniom po stronie „Solidarności” w tamtych trudnych czasach.

Plan jest taki, aby zastąpić Lecha Wałęsę innym Lechem - Kaczyńskim. Dla tych, którzy piszą…

Działacze Nowoczesnej odchodzą z partii Petru i zaczynają współpracę z Platformą

Grupa działaczy Nowoczesnej z Przemyśla opuściła dziś partię Ryszarda Petru i rozpoczęła współpracę z Platformą Obywatelską. Szeregi Nowoczesnej topnieją także na Dolnym Śląsku, a z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że to dopiero początek kłopotów partii Ryszarda Petru.
Jeśli działacze Nowoczesnej odchodzą z partii na dwa tygodnie przed konwencją programowa, która miała stanowić „nowe otwarcie” to znak, że nie wierzą w Ryszarda Petru i jego kochankę Joannę Schmidt oraz w aroganckie i niezbyt mądre posłanki Lubnauer i Scheuring-Wielgus. Impreza, która w innych partiach ma charakter wesoły, w Nowoczesnej raczej będzie stypą.
W lipcu Ryszard Petru marzył o rozbiciu Platformy Obywatelskiej i przejęciu jej pieniędzy. Pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że z Ewą Kopacz byłoby mu łatwiej, co zostało przyjęte oklaskami przez współpracowników i zwolenników Grzegorza Schetyny. Nie minął nawet rok, a z Nowoczesnej niewiele zostało, zaś poparcie dla PO rośnie i partia ta jest dziś w dużo lepsze…

Doskonałe przemówienie Grzegorza Schetyny w debacie nad wnioskiem o wotum nieufności

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9:00 w Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PiS z Grzegorzem Schetyną jako kandydatem na premiera. Jasne że dziś Prawo i Sprawiedliwość ma większość i dziś przewodniczący PO premierem nie zostanie. Sondaże wskazują jednak, że zostanie premierem po wyborach parlamentarnych w 2019 r. Tu i teraz w Polsce jednak już sama debata jest wielką wartością.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim godzinnym wystąpieniu bardzo merytorycznie punktował rząd PiS. Był przy tym bardzo ofensywny i energetyczny. Widać i słychać było, że były wicepremier, szef MSWiA i MSZ oraz Marszałek Sejmu czuje się jak ryba w wodzie i ma ogromne doświadczenie polityczne.Po wystąpieniu kandydata na premiera, głosu nie zabrała urzędująca premier Beata Szydło - zamiast niej głos zabrał szeregowy poseł Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było słabe – widać i słychać było, że prezes PiS nie jest w najlepszej k…

Aborcyjna głupota lewicy

Sejm rozpocznie dziś pierwsze czytania dwóch projektów ustaw dotyczących prawa aborcyjnego. Pierwszy – liberalizujący obecne przepisy pod, którym podpisy zbierała kanapowa organizacja Barbary Nowackiej, a drugi zaostrzający te przepisy – lansują go środowiska ultrakatolickiego kołtuna.
To, że Prawo i Sprawiedliwość będzie chciało zaostrzyć prawo aborcyjne w taki sposób, aby wyeliminować legalną aborcję w przypadku nieodwracalnego uszkodzenia płodu, zawsze było jasne – partia Jarosława Kaczyńskiego musi zapłacić skrajnym środowiskom za poparcie otrzymane w wyborach.
Uderzają mnie jednak głupota i nieodpowiedzialność środowisk lewicowych, a zwłaszcza głupota i nieodpowiedzialność Barbary Nowackiej, choć nigdy nie miałem przekonania o jej wysokich standardach intelektualnych. Proponowanie liberalizacji prawa aborcyjnego w tych warunkach społecznych i politycznych, które mamy dziś w Polsce może się skończyć jego zaostrzeniem. Nowacka kłamie przy okazji, że większość Polaków chce łagodniejsz…

Expose premiera Morawieckiego infantylne jak on sam i pełne kłamstw

Mateusz Morawiecki przyzwyczaił nas do wygłaszania gładkich formułek, z których kompletnie nic nie wynika. Nowy premier rozpoczął swoje expose od historycznych odniesień, ale wśród licznych nazwisk, które wymienił zabrakło Lecha Wałęsy. Hipokryzja, obłuda, zakłamanie. Zapowiedzi jednoczenia społeczeństwa nawet nie chce mi się komentować, bo przeczą temu barierki na Krakowskim Przedmieściu dziesiątego dnia każdego miesiąca. Zapowiedział też troskę o wartości Zachodu. Ciekawe czy wie, że te wartości to m.in. demokracja, praworządność i prawa obywatelskie.
Premier Morawiecki zapowiedział budowę Centrum Analiz Strategicznych. Można domyślać się, że chodzi o skupienie w jednym miejscu najlepszych specjalistów do obsługi tak umiłowanego przez nowego szefa rządu Power Pointa.
Dalej o służbie zdrowia i zapowiedź m.in. podniesienia wydatków w tym obszarze do 6% PKB za bliżej nieokreślone kilka lat. Zapowiedział też budowę Narodowego Centrum Onkologii, ale nie wie lub zapomniał, że już istnieje t…

Nadal będziecie bredzić o prowokacji zrobionej przez opozycję?

Zeznania polityków rządzącej większości składane przed sądem, a więc pod przysięgą nie pozostawiają złudzeń: To politycy Prawa i Sprawiedliwości, a nie politycy opozycji sprowokowali sejmowy kryzys z grudnia 2016 r., który spowodował trwający do stycznia protest polityków opozycji na Sali Plenarnej.

Wszyscy ci, którzy bredzili o puczu przygotowanym przez opozycję, powinni przeprosić. Jeśli tego nie zrobią, a wiadomo, że tego nie zrobią, powinni zapaść się pod ziemię.Machina represji państwa PiS gotowa do działania. Kto tym razem zostanie Barbarą Blidą?

Zniszczenie Trybunału Konstytucyjnego, podporządkowanie partii rządzącej Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia, całkowita kontrola rządu nad prokuraturą oraz zamach na niezależne sądy to nie kaprysy i leczenie kompleksów Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobro. To metodycznie budowana machina represji przeciwko politykom opozycji. Nie będę zaskoczony, jeśli niebawem Adam Bodnar przestanie być Rzecznikiem Praw Obywatelskich – na tym stanowisku potrzeba kogoś pokroju Stanisława Piotrowicza, Andrzeja Kryże lub Krystyny Pawłowicz.
Od dawna twierdzę, że pokazowe zatrzymania, oskarżenia i procesy polityków opozycji to tylko kwestia czasu. Dziś moją tezę publicznie potwierdził poseł Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusz Mularczyk, który na portalu społecznościowym całkiem wprost zapowiedział dokładnie takie działania.

Będą to sceny niczym z filmu „Układ zamknięty”. Przeciwko politykom opozycji będą wszczynane śledztwa np. na podstawie donosu jakiegoś wyznawcy Prawa i Sprawiedliwości, które nas…

To nieprawda, że opozycja zmarnowała 2017 rok

Czytając podsumowania 2017 roku w polityce, narasta we mnie zażenowanie. Żenujące są bowiem twierdzenia samozwańczych analityków i domorosłych ekspertów z niebywałym uporem próbujących wmówić opinii publicznej, ale także samym politykom opozycji, że zmarnowali rok.
Nie wiem, jak inne partie opozycyjne, bo szczerze mówiąc są nieistotne, ale ta największa – Platforma Obywatelska – z Grzegorzem Schetyną na czele wykonała w 2017 r. gigantyczną pracę programową dotyczącą gospodarki, osób starszych czy wreszcie samorządu. W 2017 – podobnie jak w 2016 – prężnie działały Kluby Obywatelskie, a struktury PO w terenie cały czas były porządkowane i mobilizowane. Koniec 2017 r. to wybory w strukturach partii w całym kraju i na wszystkich szczeblach z wyjątkiem lidera, którego wybrano na początku 2016 r. To były jedyne tak demokratyczne partyjne wybory.
Od maruderów twierdzących, że opozycja zmarnowała rok, oczekiwałbym porządnej debaty i kompleksowej analizy programowych propozycji Platformy Obywate…

Art. 7.1 TUE uruchomiony przez KE

Rząd Prawa i Sprawiedliwości doigrał się. Komisja Europejska uruchomiła Art. 7.1. za naruszenie podstawowych wartości Unii Europejskiej przez rząd PiS. Przypomnijmy, że zaczęło się od zniszczenia Trybunału Konstytucyjnego. Art. 7.1. to dopiero początek, bo jest jeszcze punkt 2 i 3 tego samego artykułu.
Zapomnijmy o sankcjach – to na dziś kwestia bardzo abstrakcyjna. Faktem jest, że dwuletnie awanturnictwo rządu PiS przeciwko unijnym instytucjom sprowadziło relacje Polski z tymi instytucjami i znaczenie naszego kraju w ramach UE na poziom, na którym Polska nie będzie liderem żadnego ważnego europejskiego projektu. Polska nie będzie miała żadnego wpływu na przyszły kształt Unii Europejskiej, ponieważ rząd PiS wypisał nasz kraj z grupy państw poważnych, odpowiedzialnych i wiarygodnych.
Politycy PiS i media PiS będą wmawiać opinii publicznej, że to wina opozycji, która rzekomo donosi na Polskę oraz Donalda Tuska, który nie bronił Polski przed niekorzystnymi dla niej decyzjami unijnych urzęd…