Przejdź do głównej zawartości

Machina represji państwa PiS gotowa do działania. Kto tym razem zostanie Barbarą Blidą?

Zniszczenie Trybunału Konstytucyjnego, podporządkowanie partii rządzącej Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia, całkowita kontrola rządu nad prokuraturą oraz zamach na niezależne sądy to nie kaprysy i leczenie kompleksów Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobro. To metodycznie budowana machina represji przeciwko politykom opozycji. Nie będę zaskoczony, jeśli niebawem Adam Bodnar przestanie być Rzecznikiem Praw Obywatelskich – na tym stanowisku potrzeba kogoś pokroju Stanisława Piotrowicza, Andrzeja Kryże lub Krystyny Pawłowicz.

Od dawna twierdzę, że pokazowe zatrzymania, oskarżenia i procesy polityków opozycji to tylko kwestia czasu. Dziś moją tezę publicznie potwierdził poseł Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusz Mularczyk, który na portalu społecznościowym całkiem wprost zapowiedział dokładnie takie działania.


Będą to sceny niczym z filmu „Układ zamknięty”. Przeciwko politykom opozycji będą wszczynane śledztwa np. na podstawie donosu jakiegoś wyznawcy Prawa i Sprawiedliwości, które następnie będą rozwijane przez prowokacje, a kulminacyjnym momentem będzie wejście policjantów o szóstej rano. Potem będą konferencje prasowe zależnych politycznie prokuratorów, a zależni od ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego w jednej osobie prezesi sądów tak ustalą składy sędziowskie, aby decyzja o tymczasowym aresztowaniu lub skazaniu polityka opozycji była tylko formalnością. Naturalnie, wymuszanie zeznań będzie powszechną praktyką. Wszystkie etapy operacji odpowiednio przedstawią medialni cyngle władzy zatrudnieni w TVP.

Trzeba docenić szczerość posła Mularczyka. Politycy PiS-u przyzwyczaili nas, że kłamią nawet wtedy, gdy pytasz ich o aktualną godzinę, a Mularczyk bez żadnego owijania w bawełnę ujawnił prawdziwy cel „reform” prokuratury i sądownictwa.

Kto tym razem zostanie Barbarą Blidą?

***
„...ale PO przez 8 lat...” oraz „nie straszcie PiS-em”, a w ogóle przecież dali 500 zł więc o co chodzi?

Komentarze

Anonimowy pisze…
Stary sondaże są prawdziwe.PiS ma poparcie bo dużo zrobił w Polsce,Wizja Polski podana przez PiS podoba się Polakom. 500+, WOLNY WYBÓR ws. przejscia na emeryturę. PO przedstawiła program i proszę PiS ponad 40%, PO kilkanaście. No chyba z czegoś to wynika, nie? PO przegrało i nadal nie wie czemu. Trzeba mieć tę wrażliwość społeczną i wtedy zdobywa się serca Polaków. Nie czepiaj się 500+,bo taka właśnie retoryka i polityka zerowego wsparcia dla rodzin doprowadziła do kryzysu demograficznego.TRZEBA WALCZYĆ W POLSCE O DEMOGRAFIĘ.
Faktycznie zrobili dużo - np. ostatnio ukradli 19 mln zł. PO nie potrafiła tego zrobić przez 8 lat. Co do sondaży, to prawdę napisał były pracownik sondażowni. Tutaj link: http://www.bezczelny.eu/2017/09/z-zycia-ankietera-sondazowni.html