Przejdź do głównej zawartości

Platforma Obywatelska pokazała solidny program gospodarczy

Zachęcam do uważnej lektury dwóch wywiadów:

1. Z Przewodniczącym Platformy Obywatelskiej Grzegorzem Schetyną;

2. Z Głównym Ekonomistą PO prof. Andrzejem Rzońcą.

To początek programowej ofensywy Platformy - kolejne propozycje będą ujawniane stopniowo.

Rozumiem cierpienie i ból tych, którzy od dwóch lat robią wszystko, aby doprowadzić do rozłamu w PO, bo nie tylko rozłamu nie było, ale też go nie będzie, a zamiast tego będzie programowa ofensywa. Biadolenie „Gazety Wyborczej” i „Newsweeka” na nikim już nie robi wrażenia.

Komentarze

Anonimowy pisze…
No i wynikają raczej smutne rzeczy po wywiadzie z prof.Rzońcą. Gość nie mówi w temacie gospodarki, nic a nic,nawet jednego słowa o Uszczelnianiu poboru VAT. Sprawy która powinna być priorytetem dla Polski.Biorąc pod uwagę jak duży to problem. Niektóre dane mówią o 220 mld zł luki VAT za rządów PO. PiS dużo zrobił w tej kwestii po objęciu władzy. Zaostrzył kary,stworzył systemy informatyczne,wykreślono masę lipnych "firm" z rejestru VAT itd. PO nie mówiła o tym problemie podczas 8 lat rządów i nie mówi w opozycji.Szkoda... Mówi natomiast znów o przyjaznym państwie dla przedsiębiorców,Podejrzewam że chodzi być może również o złagodzenie kar,restrykcji na tego typu przestępców. Rozumiem że dla PO priorytetem mają być przedsiębiorcy.Z tego co czytam to chyba robią program TYLKO dla nich, Rozumiem że mają być traktowani jak święte krowy?Otóż PiS zrobił dużo dobrego zaostrzając kary.Płacenie podatków to obowiązek,a osoba wyłudzające grube miliony powinna ponieść SROGĄ KARĘ. Prawo powinien przestrzegać każdy.Nie tylko człowiek który ukradł lizak w sklepie ale i nieuczciwy Przedsiębiorca. Prawda jest taka że kary za PO,nie odstraszały do popełniania przestępstw gospodarczych. Platforma powinna uderzyć się w piersi bo ich polityka w tym względzie poniosła klęskę. Poza tym nie rozumiem czemu chcą znieść podatek bankowy,takie podatki funkcjonują w Europie i nigdzie banki nie upadają,w Polsce również. Bardzo ciekawe podejście PO że w Polsce nie może być podatku bankowego, system świadczeń socjalnych należy zmodyfikować.Tymczasem w Europie Zachodniej jakoś mogą funkcjonować. PiS ma zasługę za wprowadzenie 500+,to słuszny program.Opozycja nie ma racji krytykując go, bo taki program w Polsce jest niezbędny. Jak oni mogą narzekać na demografię? PO nic nie zrobiło by ją poprawić. Ludzie zostawieni byli sami sobie,nie mieli wsparcia państwa.
Ile razy jeszcze będziesz mi tu pisał bzdury o genialności PiS-u ws. ściągalności VAT-u i bierności rządów PO w tej kwestii? Morawiecki jest wstrętnym kłamcą - jego "ściągalność VAT-u" polega głównie na tym, aby VAT należny firmom zwracać jak najpóźniej, co może doprowadzić taką firmę do bankructwa. Zrozum to człowieku i przestań mi tu pisać te propagandowe brednie, bo na mnie to nie działa. podatek bankowy płacą klienci banków, a nie same banki więc to jest bez sensu. 500+ byłoby dobre, gdyby były na to pieniądze wypracowane, a nie pożyczone w obligacjach, gdzie sam koszt obsługi długo to ponad 2 mld zł - pieniądze wyrzucone w błoto.
Anonimowy pisze…
Dobra,spokojnie Adrian. Chodzi mi o to że może nawet PiS trochę koloruje w tym temacie,ale o tym MÓWI. Mi się podoba że mają cały plan działania,że szykują BAT na oszustów. Bardzo mi się to podoba. Bo chcę Polski sprawiedliwej. Choć nie byłem ich wyborcą NIGDY,ale bardzo mi tym imponują.Być może faktycznie trzeba lat by to usprawnić.Ale niech ci bandyci wiedzą że nie będzie im to darowana. A pisżę bo boli mnie że PO (partia na którą chciałbym głosować) o TYM NIE MÓWI W OGÓLE. Czytam wywiad z panem prof.Rzońcą i nie ma tam o tym ani słowa. Czemu??? Trzeba o tym mówić bo z tego co czytam to duży problem w całej Europie. Trzeba z tym walczyć. Chcę by pan Rzońca się do tego odniósł. Również i G.Schetyna. Ja nie wiem jakie oni mają do tego podejście.
Anonimowy pisze…
Aha i jeszcze taka rzecz.Ja w 2015 roku też myślałem co to ten PiS może...co oni w ogóle gadają....Nic nie wprowadzą,ani 500+,ani NIC. Nie ma z czego.Też tak myślałem.SERIO! Ale przez 2 lata muszę powiedzieć że zmieniłem zdanie. Nagle okazało się że biorą się i to ostro za oszustów, mamy nadwyżkę. No podziałało to na moją wyobraźnię. Mimo że od PiS zawsze byłem zdala.
Anonimowy pisze…
Wiesz może zmienię zdanie jak pan Rzońca się zacznie na te tematy wypowiadać i zapowie kontynuację.A uszczelnianie VAT znajdzie się w programie PO. Czy ja naprawdę tak wiele wymagam żeby partia opozycyjna chciała też uszczelniać VAT i walczyć z bandytami???
Anonimowy pisze…
Nie ma w nich konkretów.Rzońca w wywiadzie mówi że zostawią wiek emerytalny i rozszerzą 500+,ale brakuje jednego: finansują i daty rozszerzenia 500+.Wiesz równie dobrze może być że planują np za 20 lub 30 lat rozszerzyć na 1 dziecko. Heh być może PiS też ma taki plan za 20 lat, więc gdzie tu jakieś nowości programowe i rewelacje.Dostrzegasz tu potencjał? PS jeszcze jedno: planują obniżyć vat na żywność 5%,tak,tak napewno jak jeszcze obniżą vat to stać ich będzie na rozszerzenie 500+