Przejdź do głównej zawartości

Genialne przemówienie lidera PO na samorządowej konwencji w Łodzi

Czuję radość i dumę. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej wygłosił dziś w Łodzi, na samorządowej konwencji PO absolutnie genialne przemówienie.


Wystąpienie Grzegorza Schetyny było energiczne, mocne i merytoryczne. Było nastawione na przyszłość, bez oglądania się za siebie, a nazwa partii aktualnie rządzącej Polską nie padła ani razu. Lider PO był w doskonałym nastroju i świetnej formie. Największym malkontentom opadły szczęki i chyba nadal zbierają je z podłogi, bo milczą. Jeśli ktoś dwa tygodnie temu przekonywał, że w Platformie przeciwko Schetynie jest bunt, a dwa dni temu po raz tysięczny ogłosił, że PO za chwilę się rozpadnie, to teraz ma kłopot, bo już wie, że zrobił z siebie kretyna.

Podoba mi się szczególnie jasne określenie przez przewodniczącego, że Platforma Obywatelska jest partią centrową. Powiedzenie: „Nie chcemy rządzić ludźmi – chcemy rządzić państwem” wywołało we mnie euforię i było tak wiele razy w czasie przemówienia Grzegorza Schetyny.

„TOTALNA PROPOZYCJA zamiast totalnej opozycji” też genialnie powiedziane. Albo „ nie chcemy gromadzić władzy – chcemy się nią dzielić” - mistrzostwo świata. Albo „nie chcemy, żeby ludzie bali się państwa – chcemy, żeby mu ufali” - cudowne. Poza tym mnóstwo konkretnych pomysłów dotyczących różnych dziedzin.

Zachęcam do obejrzenia dzisiejszego wystąpienia przewodniczącego Grzegorza Schetyny. Cieszę się, że prawie rok temu miałem zaszczyt i przyjemność poznać go osobiście.

Samorządowy program PO znajdziecie tutaj.

Komentarze

Anonimowy pisze…
Prawda jest taka że Platforma przedstawiła przerażający plan dla Polski.W programie przedstawionym 21.10 PO jednym z głównych punktów jest decentralizacja Polski (Landyzacja Polski)co mogłoby skutkować de facto DEMONTAŻEM, a wręcz LIKWIDACJĄ POLSKI jako JEDNOLITEGO ,SUWERENNEGO państwa.Realizacja tego planu sprawiłaby że najważniejsze decyzje mogłyby zapadać w Brukseli,Berlinie,Paryżu oraz regionach-landach., a jednolite państwo Polskie nie byłoby już potrzebne.Stworzona zostałaby luźna federacja samorządów.Oczywiście w programie PO jest rozpisany cały plan Landyzacji krok po kroku: Likwidacja urzędów wojewodów(PO chyba zapomniała że obowiązuje Art.152 Konstytucji RP) Co oznaczałoby większą AUTONOMIZACJĘ LANDÓW, Pozostawienie całego PIT, CIT w samorządach, skutkować mogłoby to ODRĘBNYMI BUDŻETAMI LANDÓW i mogłoby oznaczać realne wsparcie AUTONOMIZACJI,a wręcz SEPARATYZMÓW, a także zaproszenie do PRZEKRĘTÓW. oraz uszczupliłoby budżet państwa o 90 mld zł (prawdopodobnie wiązałoby się to z wycofaniem 500+). Przywrócenie swobody obrotu ziemi,mogło by umożliwić wzmacnianie SEPARATYZMÓW poprzez własność ziemi. Pełne oddanie szkół samorządom.Komercjalizacja drugiego filaru emeryt, To może oznaczać AUTONOMIZACJĘ w landach Systemu emerytalnego( własny system emeryt.)Pomysł landyzacji Polski zapewne znajdzie zwolenników w Niemczech,Francji. Również będzie na rękę np. Rosji.Czym kończą się niebezpieczne zabawy w autonomię, Najlepszy przykład mamy ostatnio w Hiszpanii.