Przejdź do głównej zawartości

Jest nowy Zarząd Krajowy PO

Kolejny ważny dzień dla zainteresowanych polityką. Nowa Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej wybrana w trakcie powszechnych, równych, wolnych i bezpośrednich wyborów na wszystkich szczeblach partii w całym kraju wybrała na wniosek Przewodniczącego Grzegorza Schetyny nowy Zarząd Krajowy partii. Warto dodać, że Grzegorz Schetyna ma w nowej Radzie Krajowej PO pełną dominację. Dzisiejszy dzień na dobre kończy wewnętrzne wybory - następne za 2 lata (wybór Przewodniczącego).

Z rekomendacji Grzegorza Schetyny do nowego Zarządu Platformy weszli: Bartosz Arłukowicz, Agnieszka Pomaska, Monika Wielichowska, Małgorzata Kidawa-Błońska, Urszula Augustyn, Izabela Leszczyna, Rafał Trzaskowski, Marcin Kierwiński, Arkadiusz Myrcha i Marzena Okła-Drewnowicz - jako członkowie Zarządu wybierani przez Radę. Wiceprzewodniczącymi PO ponownie zostali: Ewa Kopacz, Bogdan Borusewicz, Tomasz Siemoniak i Borys Budka. Skarbnikiem PO nadal będzie Mariusz Witczak, a sekretarzem Generalnym nadal będzie Stanisław Gawłowski.

Pozostałe miejsca zajmują szefowie regionalnych struktur partii, a cały Zarząd przedstawiony jest na poniższej grafice.Warto wiedzieć, że na mocy zmian w Statucie PO, liczba członków Zarządu wybieranych przez Radę Krajową zwiększyła się z 6 do 10 osób, a liczba wiceprzewodniczących zmniejszyła się z 5 do 4.

Przewodniczący PO wygłosił bardzo dobre przemówienie wzywające do ścisłej współpracy partii opozycyjnych. Faktem jest, że Platforma Obywatelska jest partią z najbardziej rozbudowanymi strukturami terenowymi i dysponuje największym budżetem.

Nowoczesna nie ma ani struktur, ani pieniędzy. Ma 5 mln zł długu, co oznacza, że nie będzie w stanie prowadzić jakiejkolwiek działalności.

Współpraca jest konieczna, ale zgodnie z potencjałem podmiotów biorących w niej udział. Na pewno nie będzie tak, że PO wyrzeknie się swojej wagi i uzna, że znaczy na opozycji tyle samo, co polityczny plankton.

Komentarze

Anonimowy pisze…
PO ciągle zachowuje się jakby im się wszystko należało. Że ciągle powinni rządzić, tylko oni prawo mają być opozycją. Inne partie nie mają racji bytu. Hola,hola Polacy 2 2015 roku podziękowali PO zai ch rządy! PiS ma duże poparcie, bo nawet ludzie którzy ich nie lubili widzą że PiS robi dużo dobrych rzeczy: dali 500+,wybór przejścia na emeryt, walczą z wyłudzeniami i przestępcami gosp, obniżyli emerytur esbekom. Polacy to doceniają. Bo Polak lubi sprawiedliwość społeczną i PRAWDĘ. Ludzie nie wybaczą PO że marnowali 8 lat, i rozmów na taśmach, te wszystkie wywody nt Państwa Teoretycznego. Natomiast zauważ jak żałosny jest Petru który NIE UMIE PRZEGRYWAĆ. Widziałem tę konferencję gdzie przemawiała nowa szefowa partii Lubnauer, a on w tym czasie robił,miny, krzywił się jak rozkapryszone dziecko a na koniec dodał że on to ma takie zdanie,No coś niesłychanego. Gość jest spalony w polityce jego partia miał już ok 30% poparcia, a on doprowadził ich do 5 %, te wszystkie jego Madery,sześciu króli,światełka w tunelu. Gość powinien wiedzieć kiedy ze sceny zejść. Ja rozumiem Lubnauer że nie chce wspólnego prezydium parlm. z PO. Jak najbardziej ma do tego prawo. Ma prawo budowy swej formacji. To jest demokracja. PO cały czas uważa że TYLKO ONI MAJĄ DO CZEGOŚ PRAWO, Otóż NIEPRAWDA! Pamiętamy jak E.Kopacz mówiła że na małe partie nie ma sensu głosować. Schetyna powiela to myślenie.
To prawda, że na małe partie nie ma sensu głosować.
Anonimowy pisze…
Czyli jesteś za systemem dwupartyjnym. Super. A jak ktoś nie chce np głosować na PiS ale też nie chce na PO bo ma złe zdanie o ich rządach to co ma niby zrobić? Moim zdaniem PO będzie miało i tak ograniczony poziom poparcia. Z byt wielu ludzi ma złe zdanie i pamięta ja prze 8 lat rządzili. Taka zjednoczona opozycja z PO będzie miała góra 25%