Przejdź do głównej zawartości

To nieprawda, że opozycja zmarnowała 2017 rok

Czytając podsumowania 2017 roku w polityce, narasta we mnie zażenowanie. Żenujące są bowiem twierdzenia samozwańczych analityków i domorosłych ekspertów z niebywałym uporem próbujących wmówić opinii publicznej, ale także samym politykom opozycji, że zmarnowali rok.

Nie wiem, jak inne partie opozycyjne, bo szczerze mówiąc są nieistotne, ale ta największa – Platforma Obywatelska – z Grzegorzem Schetyną na czele wykonała w 2017 r. gigantyczną pracę programową dotyczącą gospodarki, osób starszych czy wreszcie samorządu. W 2017 – podobnie jak w 2016 – prężnie działały Kluby Obywatelskie, a struktury PO w terenie cały czas były porządkowane i mobilizowane. Koniec 2017 r. to wybory w strukturach partii w całym kraju i na wszystkich szczeblach z wyjątkiem lidera, którego wybrano na początku 2016 r. To były jedyne tak demokratyczne partyjne wybory.

Od maruderów twierdzących, że opozycja zmarnowała rok, oczekiwałbym porządnej debaty i kompleksowej analizy programowych propozycji Platformy Obywatelskiej oraz przyjęcia do wiadomości, jak bardzo działalność Grzegorza Schetyny i jego ludzi korzystnie różni się od tego, co dzieje się w innych partiach i partyjkach.

Nowoczesna tonie w długach, a Katarzyna Lubnauer i Kamila Gasiuk-Pihowicz koncentrują się na upokarzaniu Ryszarda Petru. O budowaniu struktur w terenie nie ma mowy, bo trzeba to umieć, trzeba mieć do tego ludzi i pieniądze.

Lewica leży i robi pod siebie. SLD zajmuje się obroną interesów funkcjonariuszy służb poprzedniego systemu, a Partia Razem jest osobno i jest tak skrajna, że popierają ją już tylko Grzegorz Sroczyński i portal OKOpress (Sroczyński jednocześnie popiera zresztą PiS) oraz „GW”. O Barbarze Nowackiej i jej Inicjatywie Polskiej nawet nie ma sensu wspominać, bo cała ta „inicjatywa” jest potwornie infantylna i budowana wyłącznie na nienawiści do PO, a w dodatku odwołująca się do ultra skrajnego marginesu ludzi domagających się aborcji na życzenie.

Kukiz`15 to nie opozycja, a Polskie Stronnictwo Ludowe jak zwykle jest w rozkroku.

Komentatorzy i inni malkontenci marzący o lewicowej czy wręcz lewackiej rewolucji w polskiej polityce, powinni w 2018 r. wreszcie pogodzić się z tym, że nic takiego się nie zdarzy. Jeśli nie podoba im się centrowa Platforma Obywatelska, powinni zbudować własną formację zamiast rozpaczliwie próbować jątrzyć wewnątrz PO i dookoła niej. Dlaczego nadal będą jątrzyć i marudzić i dlaczego nic innego nie zrobią? Dlatego, że jątrzenie i marudzenie jest dziecinnie proste i nie wymaga od nich wzięcia odpowiedzialności za cokolwiek - nic też ono nie kosztuje. Budowanie partii politycznej to zaś przede wszystkim ciężka praca i wielka odpowiedzialność oraz duże koszty.


Komentarze

Anonimowy pisze…
Opozycja nie ma za dużo do gatki. PiS dobrze rządzi, spełnił 100% obietnic. Państwo Polskie rośnie w siłę w każdym względzie. Polacy są zadowoleni. PO ma w bagażu 8 lata niechlubnych rządów, Nie słuchali Polaków kazali im pracować do śmierci a sami stołowali się w luksusowych restauracjach i jedli ośmiornicznki.
Ogarnij się. Przestań bredzić, bo się ośmieszasz. Gdzie są śmigłowce dla armii? Kolejki do lekarzy zniknęły? Przekopali już mierzeję w Elblągu?
Anonimowy pisze…
I tak PO nie wróci do władzy. Polacy popierają PiS bo chcą u władzy partii silnej, dbający o interes Polski i Polaków. To już nie są czasy gdy PO wygrywało jak np 2007 roku. Świadomość obywateli jest dużo większa, ludzie czerpią wiedzę z internetu. Wiedzą więcej. Kitu wcisnąć sobie nie dadzą. PO źle rządziła i to fakt. Bycie anty.pisem i straszenie nim nic nie da. Mamy inne czasy. Widząc waszych idoli w tv jak Balcerowicz, Polacy upewniają się ze was nie chcą. Taki Balcerowicz nic nie rozumie i nic nie zrozumie. Klepie te swoje formułki o złym Pisie i kiwa główką jak ta pacynka I zakłamuje prawdę, A PRAWDA I SZCZEROŚĆ ZAWSZE OOBRONI SIĘ SAMA. Szoda słów. Taka opozycja NIE MA SZANS. Polacy wybrali 2 2-15 roku jakiej chcą Polski.Wy nic nie zrozumiecie NIGDY
Naprawdę proszę przestać bredzić. PiS odwraca Polskę od Zachodu i pcha w objęcia Putina. Jesteśmy w Europie osamotnieni jak nigdy od 1989 r., a sami zawsze będziemy słabi. Czy dbaniem o Polaków jest to, że ludzie po 8h czekają na przyjęcie do lekarza, bo brakuje specjalistów, a gdy już się dostaniesz, to zamiast internisty przyjmuje ginekolog? Proszę się ogarnąć. PO jest jedyną realną alternatywą wobec tych dziadowskich marionetek Putina, z którymi nikt się nie liczy. Jesteśmy pośmiewiskiem w UE i w USA, a Macierewicz dodatkowo rozmontował armię. PO wynegocjowała z Francuzami 6000 miejsc pracy przy produkcji Caracali. Dziś Polska nie ma śmigłowców, a ludzie w Łodzi nie mają 6000 miejsc pracy.
Anonimowy pisze…
Tak jest opozycja idzie dobrą drogą. Już nawet idą wspólną drogą siostrzane partie. Nawet mówią jednym głosem że trzeba wprowadzić Euro w Polsce. Brawo więcej takiego gadania, Polacy to docenią.Niedługo razem jako koalicja będziecie mieć jednocyfrowy wynik... PiS już naprawdę nie ma z kim przegrać hehehehe