Przejdź do głównej zawartości

Plan Petru na wykończenie Lubnauer

Wystarczy, że Grzegorz Schetyna zaczeka nad brzegiem rzeki – wkrótce przypłynie ciało Katarzyny Lubnauer – parafrazując stare, chińskie przysłowie.

Były szef Nowoczesnej Ryszard Petru, który przegrał walkę o fotel lidera z Katarzyną Lubnauer różnicą zaledwie dziewięciu głosów, zakłada polityczne stowarzyszenie Plan Petru. Ponieważ nie ma szans na porozumienie Petru z Lubnauer w ramach Nowoczesnej, a partia Lubnauer tonie w długach, należy przypuszczać, że Plan Petru ma być szalupą ratunkową dla tych z Nowoczesnej, którym nie po drodze z nową szefową partii.

Grzegorz Schetyna często mówi, że w polityce ważna jest cierpliwość. Ma rację. Po przegranych w 2013 wyborach na szefa dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej, zacisnął zęby, wytrzymał szykany ze strony Tuska i jego klakierów, po wyjeździe Tuska do Brukseli wrócił do rządu, a po przegranych przez PO wyborach parlamentarnych przejął kontrolę nad całą partią – nad dolnośląską również, bo tych, którzy w 2013 r. korumpowali działaczy przeciwko niemu, od dawna nie ma już w partii. Ryszardowi Petru brakuje cierpliwości, a to źle rokuje na przyszłość.

Petru wielokrotnie mówił, że będzie pilnował, aby Nowoczesna nie skręciła w lewo, bo skręt w lewo to samobójstwo. Lubnauer jest ślepa i głucha, bo próbuje dogadać się z lewicowym planktonem w kontrze do Platformy Obywatelskiej.

Platforma Obywatelska może kontynuować własne projekty aktywności w terenie. Nowoczesna wykończy się sama.


Komentarze

Anonimowy pisze…
Brawo niech PO wspiera "Plan" Petru .Niedługo skończycie jak Unia Wolności i 3% poparcia. Dziwię się że Politycy PO wypowiadają się ciepło o tego typu inicjatywach, które nie mają szans powodzenia, zbyt liberalnych gospodarczo. PO dostało czerwoną kartę w ostatnich wyborach.Polacy chcą socjalnych programów i nic dziwnego,na zachodzie to norma,więc czemu ne u nas??? Czarujecie ciągle że Polski nie stać na tego typu politykę, lecz twarde liczby temu przeczą. Za PiS są lepsze wyniki finansów publicznych niż za PO i to w WIELE, przy dużych transferach socjalnych.Można? No oczywiście że można , a nawet TRZEBA. PO nie wciąga wniosków z przegranych wyborów, a popieranie ludzi typu Rzońca i Petru pociągnie ją na dno. Mówisz że Lubnauer robi błąd rozmawiając ze środowiskami lewicowymi.Nie masz totalnie racji. Polityka ala Balcerowicz dawno przegrała, a Polacy mają gospodarczo zdecydowanie lewicowe poglądy. PO ma dość duże poparcie tylko dlatego że jest w Polsce duży elektorat antypis.
To Lubnauer odwołuje się do trupa UW. Politycy PO delegowali do PP prof. Andrzeja Rzońcę więc nie może tego krytykować. Wielu ogłosiło już dwa lata temu koniec PO, niektórzy nadal o tym marzą. Miał PO zastąpić KOD, a potem "partia Frasyniuka. KOD-u już nie ma, a Frasyniuk wyjechał na urlop i ma wszystko w dupie. Życzliwa neutralność polityków PO wobec PP bierze się stąd, że z Petru dogadać się jest łatwiej niż z Lubnauer.
Anonimowy pisze…
Rany jak ten człowiek wygląda na tym zdjęciu. Ten jego cały plan to według mnie będzie się sprowadzał: zabrać 500+(To nawet Tusk powiedział że opozycja nie powinna grzebać przy tym programie,gdyż jest on bardzo dobrze odbierany), wiek emerytalny 70 lat, likwidacja płacy minimalnej, rozszczelnienia poboru podatku vat, cięcia w polityce socjalnej. Czyli same złe rzeczy. PO prawdopodobnie się pod tym podpisze,ponieważ będą myśleli że tym posunięciem skasują rywala z opozycji .N, a zakasują samych siebie. Gdy PO poprze plan Petru,to gwarantuje ci że w PiS wybuchną korki od szampana. PiSowi to będzie bardzo na rękę