Przejdź do głównej zawartości

5 lat studiów na UPH w Siedlcach – podsumowanie końcowe

Czuję się trochę dziwnie pisząc na ten temat, ale doszedłem do wniosku, że pół dekady studiowania zasługuje na więcej niż tylko podanie wyników z egzaminów. Wynika to z faktu, iż na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach, a konkretnie na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Prawnych miałem zajęcia nie tylko ze świetnymi fachowcami w swoich dziedzinach, ale przede wszystkim z bardzo porządnymi i pozytywnymi ludźmi. Poniżej napiszę kilka słów o każdej z tych osób.

Pani dr Jolanta Bucińska jest tą, która bez wątpienia zrobiła na mnie największe wrażenie. Niezwykła inteligencja, fenomenalna błyskotliwość, ogromna życzliwość i wspaniała uroda. Niezwykłe połączenie najlepszych cech ludzkich z fachowością w dziedzinie szeroko rozumianego prawa europejskiego. Wielkim szczęściem było pisać pod jej opieką pracę licencjacką.

Pan prof. Andrzej Wrzyszcz to przykład doświadczonego wykładowcy z wieloletnią praktyką, który jednak potrafił nawiązać życzliwy kontakt ze studentami i nie patrzył na nich z góry. Wykłady z historii administracji były bardzo ciekawe i nasycone treścią. Prof. Wrzyszcz był szefem komisji na egzaminie licencjackim. Taką samą opinię mam o Panu prof. Henryku Wyrębku, z którym na licencjacie miałem wykłady z podstaw zarządzania.

Pan dr Sylwester Jaśkiewicz to przykład człowieka niezwykle zapracowanego, który ma bardzo dobry kontakt ze studentami, posiada bardzo dużą wiedzę, a jednocześnie jest bardzo skromny.

Panowie dr Michał Krawczyk i dr Paweł Krawczyk. Bracia bliźniacy, których nie sposób wspominać źle. Kompetentni, życzliwi, pomocni i uczciwi. Gdy w czasie wykładów i ćwiczeń pokazałem, że posiadam dużą wiedzę, zwolnili mnie z egzaminu z oceną bardzo dobrą. dr Paweł Krawczyk był recenzentem mojej pracy licencjackiej.

Pan Zbigniew Kapiński jest sędzią Sądu Apelacyjnego w Warszawie, a działalność wykładowa była jego zajęciem dodatkowym. Świetny fachowiec i bardzo porządny człowiek. Było mi przykro, gdy z powodów licznych zajęć zawodowych zrezygnował z pracy na uczelni.

Pan dr Karol Pachnik jest adwokatem, a zajęcia na siedleckiej uczelni to też chyba raczej hobby. Postać specyficzna, ale będę go dobrze wspominał, bo zaliczenia gospodarki komunalnej na ocenę bardzo dobrą zapomnieć się nie da.

Pan dr Przemysław Czernicki jest świetnym fachowcem z trudnej dziedziny jaką są ubezpieczenia społecznie. Bardzo życzliwy wobec studentów i sprawiedliwy, a w dodatku potrafiący wydobyć z nich duże zdolności. Nawiasem mówiąc recenzent mojej pracy magisterskiej.

Pan prof. Jarosław S. Kardas świetnie przekazuje wiedzę z zarządzania zasobami ludzkimi. Przez ostatnie dwie kadencje był dziekanem naszego wydziału.

Pan prof. Karel Klima to świetny wykładowca, którzy przyjeżdża do nas z Czech. Wykłady są bardzo ciekawe, a ten człowiek jest bardzo pozytywny.

Zaznaczam, że to nie jest ranking, choć moja ogromna sympatia do dr Bucińskiej jest powszechnie znana i pewnie nawet po latach będzie wspominana. Cieszę się, że poznałem tych ludzi, bo to wielka frajda i cenne życiowe doświadczenie.

Najlepsze koleżanki? Aleksandra, Katarzyna, Weronika i Karolina.

Biblioteka Główna UPH nocą / fot. uczelni

Komentarze