Przejdź do głównej zawartości

Nowe władze państwowych mediów

Około południa przestał nadawać kanał TVP Info, a w miejscu sygnału tej stacji pojawił się sygnał telewizyjnej jedynki. Po chwili zaczęły docierać informacje, że władzę w państwowych mediach przejmują nowi menadżerowie.

Na podstawie uchwały Sejmu z 19 grudnia 2023 r. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego powołał nowe Rady Nadzorcze Telewizji Polskiej, Polskiego Radia oraz Polskiej Agencji Prasowej. Nowe RN powołały zaś nowe Zarządy tych spółek.

Prezesem TVP został Tomasz Sygut, zaś prezesem Polskiego Radia jest od dziś Paweł Majcher. Obaj są znani w środowisku medialnym i obaj przed laty pracowali w strukturach tych firm. Sygut był szefem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, a Majcher wiceprezesem państwowego radia. Obu można śmiało określić jako PiS-lite.

Ciesząc się z tego, że państwowe media nie będą już szambem szczującym na wszystkich, którzy nie popierają partii Jarosława Kaczyńskiego, mam nadzieję, że są to jedynie przejściowi szefowie TVP i PR, choć i tak szkoda, że sięgnięto akurat po nich. Na rynku są uznani menadżerowie, po których można było sięgnąć.

Prezesem Polskiej Agencji Prasowej został Marek Błoński - dotychczasowy korespondent PAP na Śląsku.

Komentarze